چیشد که دوباره برگشتم

من اگر بخوام خودم رو در زمینه شغلیم تعریف کنم ، به خودم عنوان توسعه دهنده میدم .توسعه دهنده کسیه که کارش گسترش دادن هر چیزی میتونه باشه در مورد من شغلم توسعه پروژه ها و کارهایی که دوستشون دارم . این وبلاگ hadii.net هم یکی از همین پروژه هاست . همونطور که قبلاً هم گفته بودم وبلاگم قبلاً روی وردپرس کار میکرد اما به دلایل مختلف مثل نداشتن امکان توسعه و هزینه‌های نگهداری و از طرفی خودم هم به خاطر شرایط روحیم علاقه‌ای به وقت گذاشتن براش نداشتم . همچنین مدتها بود که دنبال یک قالب ساده میگشتم که نیازی به تنظیمات خاص نداشته باشه و همه حرفی رو که میخوام بزنم بدون ظواهر اضافی به مخاطبم نمایش بده که قالب lanyon چشمم رو گرفت . مدتها هم بود که میخواستم دست به کارشم تا اینکه بالاخره تصمیمم رو گرفتمو دست به کار شدم . این قالب در دو فرمت jekyll و hugo وجود داره که به خاطر پرفورمنس بهتری که hugo از خودش نشون داد شد گزینه انتخابی من .

پرفورمنس بهتر یعنی سرعت عملی که نسبت به jekyll در رندر کردن صفحات داره ، قالب‌های بیشتری که براش وجود داره و همچنین ساده‌تر بودن امکان توسعش نسبت به jekyll

آینده ای که پیش رو داریم :

مسلماً در آینده اگر زمان و حوصلش برام بمونه چیزی که برام قطعیه آینه که این پلتفرم گزینه ای که وبلاگم باهاش توسعه پیدا میکنه و شاید روزی برسه که از این حالت استاتیک به یک وبلاگ داینامیک تبدیلش کنم.