استفان هاوکینگ،تئوری های بزرگ ، اما اشتباه میکنید !

استفان هافکینگ ، تئوری های بزرگ ، اما اشتباه میکنید !
استفان هافکینگ ، تئوری های بزرگ ، اما اشتباه میکنید !

دوشنبه ۲۸ نوامبر ، پاپ فرانسیس در دیداری که با استفان هاوکینگ و اعضای آکادمی علوم انگلستان در واتیکان داشت درباره علوم و توسعه پایدار صحبت کردند .

این دیدار از اونجایی اهمیت داره که استفان هاوکینگ معتقد به عدم وجود خداست و به مرکز توسعه دین مسحیت وارد شده . مدل این دیدار ها قبلا هم مابین پاپ های گذشته در واتیکان اتفاق افتاده که بیشتر به بحث درباره اعتقادات استفان هاوکینگ گذشته ، اما این دیدار از جنسی متفاوت بوده .

بعد از انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری امریکا  پس لرزه های زیادی اتفاق افتاده ، یکی از اونها این بود که ترامپ در تبلغات انتخاباتش وعده داده بود که درصورت رای آوردن از قرار داد پاریس خارج میشه ( قرار دادی که کشور های دنیا موظف میکرد تا مصرف سوخت های فسیلی به ۴۰ درصد برسونند) .

حالا این بار نوبت پاپ فرانسیس که سمپوزیمی ۴ روزه برگزار میکنه تا در اون درباره تغییرات آب و هوایی با استفان هاوفکینگ و دانشمندان به گفتگو بشینند .

 


چند نکته :

  • دیدار بین دکتر استفان هافکینگ و پاپ قبلا نیز اتفاق افتاده است ، اما این دیدار به بحث درباره نوع نگرش دکتر هاوکینگ نگذشته است .
  • سر تیتر این مطلب از نوشته ای که سه سال پیش منتشر شده انتخاب شده و فقط به دلیل جذابیت بازنشر شده است  .
  • فیلم این دیدار هم در اینجا میتونید مشاهده کنید .

منابع :

یک دیدگاه برای “استفان هاوکینگ،تئوری های بزرگ ، اما اشتباه میکنید !”

  1. دیدار دو نفر آدم با این شدت تفاوت عقاید به خودی خود تامل برانگیزه- و حتی تعجب برانگیز. و وقتی که این دو نفر هر کدوم سر دم دار و پیشرو باشن توی جبهه ی خودشون جالب تر هم می شه. فارغ از این که محتوای گفتگو چی بوده، دیدن این اتفاق ها و دیدار ها واقعن دلنشین و امیدوار کننده س.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *