راهنمای نصب مودم 3g در توزیع اوبونتو

این روزا اینترنت از نوع همراهش (: جزئی از زندگی همه ماشده ، و مسلما وقتی حرف از اینترنت همراه میشه همه یاد گوشیامون میوفتم .
اما ازون جایی که همیشه یسری از اتفاقا پیش بینی نشدس ، پس باید آمادگی برای اونا داشته باشیم (: که اگه اینترنت همراه نداشته باشیم لنگ نمونیم .
یکی از گزینه های همیشه روی میز استفاده از مودم 3g اما این مودم بطور پیش فرض روی اوبونتو نصب نیست پس لازمه که یطوری مودمو به روی لینوکس نصب کنیم اما چطوری ؟
#اول از همه ترمینال و باز کنین و کد زیر و وارد کنین :
1x

#در ادامه ماجرا کد زیر رو توی gedit که باز شده کپی کنین :
2x
#حالا دستور اول و که وارد کردین و اینطوری تغییر بدین تا کدی و که وارد کردین ذخیره بشه :
3x

#تا اینجا که همه چی خوب پیش اومده ، اما حالا برای اینکه اسکریپی که نوشتین فعال بشه دستور زیر و وارد کنن :

4x
#اما حالا برای اینکه مودمی که نصب کردین هر بار بعد از بالا اومدن سیستم عامل بشه ازش استفاده کرد ینی یا فعالش کنین یا غیر فعال و یا وضعیت ارتباطی مودمو چک کنین از یکی از دستورای زیر باید استفاده کنین :
5x

توجه داشته باشین برای اینکه بتونین این مراحل و عملیاتی کنین باید یه کانکشنmobile broad band قبلا بسازین تا این فرآیندی که انجام دادیم بشه ازش استفاده کرد در ضمن اگه توی اینترنت یه جستجوی ریز کنین (: یه اسکریپتی و رایتل ارائه داده اما فقط مخصوص یه مدل خاصی از مودماس اما این روش برای تمام مودما حتی متفرقه میتونین جواب بگیرین فقط توجه داشته باشین که بازم قبل از هرکاری توی سایت شرکت نولید کننده ی مودم و نگاه کنین که اگه راهنمای خاصی ارائه کرده بود بعدأ دچار مشکل نشین .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *