فقط برای تفریح

قبلا از کتاب خوندن به سبک ۲۰۱۶ گفته بودم اما حالا در مرحله اول درباره کتاب فقط برای تفریح داستان یک تولد اتفاقی مینویسم .

اولین باری که شروع به خوندن کتاب فقط برای تفریح  کردم ، اصلا فکرشم نمیکردم که کناب دیجیتال میتونه تبدیل بشه به یکی از جذابترین تفریحاتم .

just for fun
فقط برای تفریح

این کتاب و بر حسب اتفاق بعد از مدتها تصمیم گرفتم بخونم . این کتاب زندگی نامه لینوس تروالدز خالق لینوکس که توسط جادی ترجمه شده .نثر این کتاب از لحاظ ترجمه با اینکه در بعضی جاها غلط تایپی داره اما کاملا روان به حدی که به عنوان تجربه اول نتونستم ازش به راحتی بگذرم .
داستان کتاب راجع به اتفاقات و زندگی خالق لینوکس از بدو شروع تا به امروز که توسط خود تروالدز و دیوود دیامود به رشته تحریر در اومده .
این کتاب توی کتابخونه من جز کتب ممنوعه قرار گرفته ، چرا که این کتاب هیچوقت مجوز چاپ پیدا نگرفته حالا چرا ؟ منم نمیدونم 🙂
کتاب به شدت جذابه ، به قدری که وقتی شروعش میکنید اصلا نمی فهمید که چطور زمان میگذره . فقط برای تفریح کنابی کاملا جدی از گذشته تا امروز دنیای تکنولوژی از دیدگاه یکی از بزرگترین مبدعین این دوران ، تروالدز در فصول آخر به پیشگویی درباره آینده لبنوکس و دنیای کامپیوتر میکنه . به شدت پیشنهاد میکنم که خوندن این کتاب و از دست ندین ، چرا که هر کتابی ارزش یبار خوندن داره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *