بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم

هرچی فک کردم که برای شروع وبسایتم چراغشو چطور روشن کنم (: چیزه جذابی نظرمو جلب نکرد در نتیجه تصمیم گرفتم که وبسایتمو با معرفی یه کتاب که مورد علاقمه شروع کنم،
کتابی که میخوام معرفی کنم کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم نوشته: دیوید سداریس و ترجمه: پیمان خاکسار از انتشارات : جهان نو .
سداریس یه طنزنویس معاصر توی امریکاست . این کتاب پرفروشترین کتابشه که در سال ۲۰۰۰ منتشر شده . اینو بگم که سداریس نوشته هاشو بر اساس خاطرات خودش مینوسه و شاید دلیل فروش بالای کتاباشم همین باشه ،بالاخره هرچی که از دل بیاد به دل میشینه , اما چاشنیه طنز جذابیته حرف دل صدبرابر میکنه.
134-Sedaris-C
بخشی از مقدمه مترجم اینجا قرار میدم براتون(شایدجالب باشه که بیشتر بدونیداز نویسنده):
دیوید سداریس، تمامی کتاب‌هایش با مقیاس نجومی پرفروش‌اند. تاکنون تنها در امریکا هشت میلیون نسخه از آثارش به فروش رسیده است. البته پرطرفدارترین و بهترین کتابش همین است که در دست دارید. این کتاب تقریبا به تمام زبان‌های زنده و مرده‌یِ دنیا ترجمه شده است. سداریس می‌خنداند به مفهوم واقعی کلمه. از او نباید انتظاری را داشته باشید که از کافکا و فاکنر و بورخس دارید.
اما کتاب: راجع به یه پسر که لکنت زبون داره و بنا به قوانین مرسوم، مدرسه معلم کمکی استخدام میکنه تا کمک اون و بچه های مثل اون باشه کتاب از زبون این پسره و زندگی یه پسر با لکنت زبون به تصویر میکشه کتاب به شدت متنِ گيرا و پرکششی داره که وقتی شروع کنیدش نمیتونید به راحتی بذارین اونو کنار .
این قسمت و براتون از متن کتاب انتخاب کردم(البته بازنویسی شده به شکل محاوره برای راحتی بیشتر)
به خاطر گوش حساس و نظم انضباط بیمار گونه پدرم همیش فکر می کردم این توانایی رو داشت که نوازنده درجه یکی بشه.اگه که تو یه خونواده ی مهاجر به دنیا نیومد بود که دستگیره ی قابلمه ام براشون جز تجملات به حساب میاد شاید می تونست ساکسیفون یاد بگیره .خودش موسیقی یونانی گوش میکرد چیزی که فکر میکنم به عقیده همه آدمای دنیا یک ترکیب متضاده. اگه دم یه گربه ی ولگرد لای در کامیون شیر فروش بمونه نعرش به راحتی میتونه وارد فهرست محبوبترین آهنگ های اسپارتایاتسالونیکی بشه.

به اشتراک بگذارید :[feather_share]

یک دیدگاه برای “بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *